HochDrei e. V. – Bilden und Begegnen in Brandenburg

Eco Heroes

Polsko-niemieckie spotkanie dla dziewczyn
termin: 04. czerwca do 11. lipca 2020
miejsce: Mikuszewo (Polen/Polska)
koszt: 400 PLN
współfinansowanie: Deutsch-Polnisches Jugendwerk
osoba odpowiedzialna: Malgorzata Bobrowska
grupa docelowa: Dziewczyny w wieku 13 - 19 lat

MDSM Mikuszewo zaprasza na letnią eko-zabawę! Budynek, w którym znajduje się Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo, został zbudowany około 1890 roku i położony jest 65 km od Poznania. Znajduje się w środku parku, w pobliżu są rozległe lasy i pola.
Zostań eko-bohaterką! Pod tym tajemniczym hasłem kryje się wielka przygoda związana z tematem ekologii, zrównoważonego rozwoju i supermocy. Tematy aktualne i niełatwe – w dzisiejszych czasach często gubimy się w ogromnych ilościach tego typu informacji. Dlatego zapraszamy Was na tydzień kreatywnego myślenia o naszej planecie i o nas samych, jako odpowiedzialnych obywatelkach i bohaterkach naszych czasów – nauczymy się wspólnie nowych supermocy! Podczas spotkania zastanowimy się, czym jest ślad węglowy, policzymy w jakim stopniu przyczyniamy się do emisji CO2 – pomyślimy wspólnie jak możemy temu zaradzić. Każda z nas jest inna i ma inne doświadczenia, dlatego posłuchamy siebie nawzajem i powymieniamy dobrymi sposobami na życie w zgodzie z matką naturą. Chcemy też zaproponować niecodzienną zabawę – a mianowicie namalować mural. Będzie on końcowym efektem naszego tygodniowego polsko-niemieckiego spotkania. Mural o ekologii i o tym, że warto jest być uważną na świat. Tydzień będzie pełen wrażeń, nauki poprzez zabawę oraz wymiany ważnych informacji. Na koniec poprosimy Was o podzielenie się supermocami ze światem – co Wy na to?
Samoorganizacja odgrywa ważną rolę w programie. Obejmuje to samowystarczalność: przy wsparciu pedagogicznym grupa dba o siebie, między innymi przygotowuje śniadania i kolacje.

zgloszenie teraz